www.multiplaklub.wz.cz

19.-21.5.2006 
První Táborské setkání vozů Fiat Multipla


(Fotogalerii najdete ve spodní části této stránky)     

  Fan klub FIAT-Tábor uskutečnil ve dnech 19.-21.května 2006 historicky první setkáni vozů FIAT Multipla v prostorách ATC Malý Jordán. Mimo jiné byli pozváni členové FCC Praha a klub F600 Příšovice, kteří zpestřili startovní pole. 

  Pátek 19.5. v 18.00 byl již zaregistrován první účastník srazu.  V kempu bylo ještě velké pracovní tempo se stavbou stánků pro občerstvení, soutěží a také dokončovací práce na startovní rampě. Také pan zvukař připravoval ozvučení a dodělávaly se drobné organizační věci. Nastávajícím večerem dorazila díky vstřícnému přístupu a laskavosti pana Gajdoše červená Multipla první generace. Byl to malý brouček plný nostalgie a právem vzbudila velký obdiv přítomných. Už tenkrát byla Multipla průkopníkem. Pomalinku se sjížděli i další účastníci srazu a k večeru zde bylo silné zastoupení posádek Multipel ze Středočeského kraje a jeden úžasný pár z Moravy (zdravím na Moravu). Stánek s občerstvením už nabízel své služby a lidičky se začaly pomalinku seznamovat. Později večer nám pořadatel připravil projížďku slavnostně osvětleným Táborem a stručným výkladem. Bylo to příjemné a napomohlo to k prolomení ostychu mezi účastníky. Po návratu do kempu se už jen povídalo a postupně se posádky vytrácely do svých chatiček,aby do druhého náročného dne byli odpočatí a plni síly.

 Sobotní ráno pro většinu ubytovaných posádek začalo v 7:00 hodin bouchnutím dveří nějakého vozidla a hlasitým „Dík a čau“ pana Koudelky, který zrovna převzal jedinečné koláčky v italském stylu od pekařství Ševčík, které byli určeny jako sladká snídaně pro účastníky setkání.

Začali se sjíždět další a další účastníci a před startem bylo orientační soutěže bylo registrováno 37 vozů Multipla a jako třešínka na dortu i pestrá paleta vozů fiat F500, F600, F850coupe,F128? Alfa Romeo a spousty dalších. Celkem nás bylo 48 registrovaných posádek.   

Start orientační jízdy byl naplánovaný na 10:00hod. a také první účastník závodu byl odstartován  praporkem panem ing. Josefem Duškem z Fiat ČR, který se svého úkolu zhostil s naprostou vážností a důstojností. Na startovní rampě vše běželo jako po másle. Startovalo se po jedné minutě a to znamenalo velkou kázeň ze strany soutěžících a také kvalitu organizátorů soutěže. Soutěžícím byl předložen stručný plánek cesty. Některé posádky váhaly, zda nedostaly nějaké omalovánky, protože tento způsob zakreslení nikdy neviděly. Po drobných vyjasnění symbolu, bylo vše pochopeno o čemž svědčí i fakt, že se všechny posádky vrátily zpět na místo. Trasa byla dlouhá cca 37km a vedla okolím Tábora a částečně i městem. Trasa byla navržena s velkou precizností,aby nebyl omezen provoz na místních komunikacích a také nebyli ohroženi účastníci závodu. Trať zahrnovala devět stanovišť na kterých jsme si mohli vyzkoušet znalosti ze zdravovědy, silničních pravidel,ale také historické a zeměpisné znalosti. Myslím, že perličkou stanovišť bylo pro mnohé střelba na střelnici a také nezávazná prohlídka vozidel na STK, kde mnozí zjistili,že Multinka není v úplně zdravém stavu. Cíl soutěže byl opět v kempu, kde následoval krátký odpočinek a někteří využili sjednané slevy na jídlo v hotelu Relax u Drsů.

Spanilá jízda městem byla odstartována ve 14:00 hod a její bezpečný průjezd zajišťovala Policie ČR. Trasa vedla ulicemi Čsl. Armády, Na Parkánech, Bechyňskou bránou, Bechyňská, Nábřeží, Lužická a zpět po Lužické, Bechyňské, Na Parkánu a pak přímo na Žižkovo náměstí, které bylo pro tento účel zamluveno. Po seřazení všech účastníků spanilé jízdy nás přivítal starosta ing.František Dědič a místostarosta ing. Jan Babor. Po tomto přivítání si mohli Multipláci prohlídnout okolí  a seznámit se s historií města Tábora. V průběhu spanilé jízdy se k „multiplákům“ přidalo pár posádek, které se náhodou o setkání dozvěděli a po příjezdu do kempu se ještě zaregistrovali a zbytek programu užívali (tímto zdravím mladý pár z Kladna) ,ale také se ukázali  „vyčůraní“ jedinci, kterým se startovné zdálo asi jako velká investice, připojili se až po orientační soutěži. Škoda, že se takový vyžírkové najdou mezi Multipláky. Doufám, že příští setkání,pokud nějaké bude, se tento případ nebude opakovat. Je to smutné, že to má někdo zapotřebí.

Cesta zpět do kempu oproti informacím v letáku nebyla organizovaná a posádky se vydali na cestu samostatně. Naštěstí se vše obešlo bez jediného problému a všichni byli ukáznění.

V kempu na řadu přišly soutěže. Nejvíce zájemců se přihlásilo na cyklokros. Jako rozhodčí a dohled nad sportovním chováním dohlížel sám Karel Camrda mistr světa v této disciplíně a věnoval vítězům věcné ceny.Soutěž v degustaci vín, kterou zajišťovala firma MiToMa s.r.o Vrbice, dopadla na výbornou. Skládání obrazce byla doménou budoucích Multipláků a Multiplaček a soutěžní nasazení bylo opravdu veliké.

Škoda zhoršujícího se počasí, které trochu znepříjemnilo vyhlašování výsledků a také připravovaný start balonu, který se nakonec nemohlo uskutečnit.

 Vyhodnocení a předání cen orientační jízdy se ujal starosta města Tábora    ing. František Dědič. 

V kategorii klasik získal
1.místo K.Kříž
2.V. Kuliš 
3. M.Pažout.

Kategorie Multipla: 
1.místo J.Tůma 
2.B. Pilař 
3.J.Barák

Smolařem setkání: 
B.Hozák 

Nejvzdálenější účastník: 
p.Grůza 

Cena předsedy Fan klubu FIAT-Tábor za web stránky: 
V.Burger a O.Šmíd

Bohužel mnoho účastníků opustilo setkání dříve a některým se nepodařilo předat ceny. Asi je odradila změna počasí. Snad by měli příště zapřemýšlet o ubytování, protože se počasí vyjasnilo a zábava pokračovala v plném proudu. Skvělé občerstvení, víno a příjemná hudba s country kapelou Weramon poskytly po celodenním „maratonu“ dostatek prostoru na posezení a povídání a Multipkach. Konečně se dostalo na zkušenosti a řešení případných problémů. Co si budeme povídat. Multilka se vyrábí od roku 1998 a jako každé jiné autíčko stárne. Myslím, že zábava byla skvělá. Já jsem bohužel musel v pozdějších hodinách odcestovat, hned po vystoupení chrličů ohně, ale z vyprávění účastníků a kamarádů to byl skvělý večer. Protáhl se až do brzkého rána. Škoda, že v neděli ráno spousty účastníků zabalila a odjela. Myslím, že organizátorům akce by se hodila každá pomocná ruka při likvidování a úklidu kempu. Není to nikoho povinnost,ale bylo by to příjemné.

Co napsat závěrem. 

Setkání bylo z mého pohledu úžasné a vím, že pokud bude nějaké další zúčastním se ho od pátku do neděle. Také vím, že nabídnu pořadatelům pomocnou ruku, protože taková akce je náročná a hlavně není zisková, je dělaná z lásky k italským vozům a Multiplám. Tímto bych chtěl poděkovat panu Koudelkovi a celému jeho realizačnímu týmu za skvěle připravenou akci. Doufám, že je pro ně odměnou za čas a náklady vložené do setkání spokojenost všech účastníků. Tento čas mohli trávit třeba s rodinou a nebo na rybách.Vybrali si první setkání vozů Fiat Multipla…Ještě jednou velké dík.

Webmaster


Je zde spousty fotografií s různou kvalitou od několika autorů. Prosím omluvte horší kvalitu některých zveřejněných snímků. Pokud máte a nestydíte se nějaké fotky zveřejnit, zašlete prosím kontakt na Vás na můj  email.

Fotky budou řazeny podle určité akce v průběhu setkání a ne jako samostatné fotogalerie poskytovatelů materiálu. Vzhledem k velkému množství fotodokumentace a omezené kapacity hostingu jsou fotky upravovány do velkosti 800x600 pixelů.